Panel Çatı

 

Çatılarda kullanılan iskelet yapısının önemi günümüzde fazlaca büyüktür. Tabii bu yapıların projelendirilmesi kapsamında iyi mi yapıldığının yanı sıra, hem de kullanılacak olan malzemelerin de önemi bir o denli büyüktür. Çatılar için kullanılan araç-gereç genel çerçevede kiremitte ve bu bağlamda açık oturum çatılar bilhassa kimin yaptığına nazaran ve malzemenin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı biçimde değişebilmektedir. Bu bağlamda m2 fiyatına nazaran meydana gelen hesaplama, hem de bu işi ustalaşmış bir çerçevede oluşturan çalışanların da katılmasıyla yapılmaktadır.

 

Sandviç paneller son zamanlarda devletimizde sanayi, toplumsal ve endüstriyel binalarda, yapınak ve depolarda kullanılmaktadır. Çatı, cephe, iç taksim yada klima odaları benzer biçimde birçok yapıda kaplama olarak kullanılmaktadır. Sandviç paneller, süratli üretim ve montaj olanakları, yüksek yük nakliyat kapasitesi, hafifçe yapısı ve yüksek izolasyon performansıyla mimaride öne çıkıyor.

Sandviç panel, yapıyı dış etkilerden koruyan, sağlam bir duruş için en pratik ve ekonomik çözümü sunan bir sistemdir. Modern, hafif ve dayanıklı yapı elemanı olarak binaların çatı ve dış duvarlarının kaplanmasında, yalıtımlı iç duvarların veya soğuk odaların üretilmesinde kullanılır.   Sandviç paneller, evinizin her köşesine ve çatısına dış etkenleri önlemek için yerleştirilir; iki ince, yüksek sıkıştırılmış metal yüzey arasına kalın, düşük yoğunluklu bir yalıtım malzemesi doldurularak oluşturulur. Taşıma kapasitesi yüksek ve hafif olan bu komponentler sürekli üretim hattında üretilmekte ve montaja hazır hale getirilmektedir.   Binanın ihtiyacına göre farklı yalıtım malzemeleri seçilmelidir.Sandviç panel PUR, PIR, mineral yün, EPS ve binanıza uygun diğer yalıtım malzemelerini kullanır, ısı, nem, sese göre yapabilirsiniz. Binanın yalıtım ve yangına dayanıklılık gereksinimlerine karar verin.   sandviç paneller endüstriyel tesislerde, ticari binalarda, soğuk hava depolarında, sosyal tesislerde, enerji santrallerinde, tarım ve hayvancılık binalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.  Sandviç panel, iki metal yüzey ve yalıtım malzemesinden oluşan kompozit bir üründür. Sandviç panelin dayanıklı yapısı, ürün bileşenlerinin tasarımına bağlıdır ve bina, çevre ve iklim koşullarının gereksinimlerine göre doğru teknik özellikler seçilir.   sandviç panellerinin dış yüzeyi, sıcaklık değişimlerine, ultraviyole ışınlarına ve dış çevresel etkilere dayanabilmelidir. İç yüzey, bina içinde kimyasal ve fiziksel etkilere ve olası yoğuşmaya karşı dayanıklı olmalıdır.   Ayrıca gerektiğinde kullanılan yalıtım malzemelerinden yapılan sandviç panellerin taşıma kapasitesi, yüklerin oluşumu dikkate alınarak doğru hesaplanmalıdır.   standardına göre montajı yapıldıktan sonra, sandviç panel ve aksesuarlarının yılda en az bir kez kontrol edilmesi, temizlenmesi ve onarılması gerekmektedir. Çevre koşullarından kaynaklanan hasarlar

0 (216) 487 00 61