Metal Çatı

Bugün, güçlü talebe ve popüler taleplere uygun metal çatı modelleri bağlam ve pratik unsurlara dayanmaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından öncelik, keşif araştırması ile oluşturulur. Metal malzemeleri son aşama rahat bir halde biçim aldıkları için ancak bigün içinde bütün çatı işlemleri yerine getirilmektedir. Çok daha büyük yapılarda ise bu zaman iki güne uzanmaktadır. Çelik konstrüksiyonlu çatı modelleri bütün iklim şartlarında sağlam duruşu ve estetik görünümleri ile beraber ayrım yaratmaktadır. Ahşap ve polikarbon materyallerine alternatif olarak getirilen bu modeller piyasa içinde yer etmeye ve yoğun talepler doğrultusunda inşa edilmeye devam etmektedir.

Birincisi metal çatı konstrüksiyonu amacıyla ön masada bir güvenlik unsuru bulunmaktadır. Metal malzemenin sağladığı güvenlik güven vericidir çünkü olası doğal afetlerde esnektir. Son yıllarda yeni modern evlerde metal çatı tipleri fazlasıyla tercih edilmiş ve pazarın dengesi köklü bir değişime uğramıştır. Metal çatılar çok büyük doğal afetlerde dahi su geçirmez değildir ve soğuk veya sıcak havayı dışarıda tutar.

Böylelikle iç ortam havasının büyük oranda değişmemesi sağlanır. Aynı zamanda diğer kaplamalara göre yanmaz ve yangın gibi kazalarda yanmaz özelliktedir. Metal çatı modeli de paslanmaz çeliktir ve evinize uzun yıllar güvenle eşlik edebilir. Bu tür bir çatı çok geniş bir konturla inşa edilir ve bizi korkutmamalı, çünkü metal çatı ihtiyaçlara göre şekillendirilebilir ve ne tür bir bina görünümü isterse uygun bir çalışma için kullanılabilir.

Çatı, kar, yağmur, fırtına gibi çevresel etkilerden aktif olarak korunmak için binada kullanılan kaplamadır.Yapının coğrafyası ve mimarisi ile estetik uyumu yakalamak için çeşitli çatılar mevcuttur.   Çatı, destek sistemine, eğime ve kaplama malzemesine bağlı olarak değişir. Çatı kaplama malzemeleri ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı sağlamalı, ucuz, güzel ve kaliteli olmalı, aynı zamanda yapıyı dış atmosfer koşullarından koruma işlevini de yerine getirmelidir.   Çatı panelleri arasında en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi, iç ve dış paneller ile izolasyon çekirdeğinden oluşan sandviç paneldir. Sandviç paneller ülkemizde son yıllarda şantiyelerde, sosyal ve endüstriyel yapılarda, fabrika ve depolarda kullanılmaya başlanmıştır. Birçok binada çatılarda, dış duvarlarda, iç duvarlarda veya klima odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.   sandviç paneller, hızlı üretim ve montajı, yüksek taşıma ve yalıtım özellikleri, basit yapısı ile mimari tercihler arasında öne çıkıyor.

0 (216) 487 00 61