Çelik Çatı Modelleri

Çelik Çatı Modelleri: Çelik çatılar çoğunlukla endüstriyel çatılarda kullanılan sağlam ve en güvenlikli çatı sistemlerdir. Ev ve küçük yapılar için de minyatür olarak düzenlenen çelik konstrüksiyon sistemleride mevcuttur. Çelik çatı sistemleri yapıldığı ve uygulandığı yerlerde yapılara yüksek güvenlik ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Çelik Çatı Modelleri ve Sistemleri

celik-cati-modelleri-1 celik-cati-modelleri-2

Çeliğin Sağlamlığı Yapılarla Buluşuyor…

Çelik Yapı Modelleri: Estetik bir görünüme sahip olan çelik yapılar günümüzde yaşanan deprem olaylarının oldukça fazla olmasından dolayı en çok tercih edilen çatılar arasında yer almaktadır. Can kayıplarını minumum sayıya indiren çelik çatılar içerisindeki demir ve çelikler sayesinde yüksek güvenliğe sahiptir.

celik-cati-1 celik-konstruksiyon-cati-gorselleri2

Çelik destek üzerine inşa edilen yapı, farklı dönemlerin değişen ihtiyaçlarına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Doğru planlama ile çelik yapı yatay ve dikey olarak genişletilebilir, yeni katlar genişletilebilir, bazı parçalar çıkarılabilir veya tüm yapı demonte ve yeniden monte edilebilir. Çelik yapıların hizmet ömrü 80 ila 100 yıl arasında değişir ve belirli onarımlarla uzatılabilirken, hasarlı ve aşınmış parçaların onarımları, güncellemeleri veya takviyeleri çeliği tam işlevine ve gücüne geri getirebilir. Çelik, diğer yapı malzemelerinin sahip olmadığı bazı temel özelliklere sahiptir veya yüksek oranda düşük bir orana sahiptir.  Depreme dayanıklılık. Şekil değiştirme yeteneğine sahip. Bu ekonomiktir. Zayıf (sorunlu) zemin üzerine kurulabilir. Projesiz imalat ve montajı yapılamaz, kalifiye eleman gerektirir. Kalitesi ve güvenilirliği yapının yaşam döngüsü boyunca kolaylıkla izlenebilir. Bakım gerektirmez, 80-100 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Amortisman maliyeti yüksektir. Bir depremden sonra deforme olursa, yapının ömrü boyunca sadece deforme olan kısımlar değiştirilebilir. Hızlı imalat ve montaj kabiliyetine sahiptir. Geniş bir kullanım yelpazesi sağlayın. Yüksek ikincil değere sahiptir.

Çelik Çatılar Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin: 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

0 (216) 487 00 61