Bakır Çatı

Bakır Çatı: Tarihte ilk defa bir bakırın kullanılması MÖ 4500 yıllarında olduğu ancak bu tarihten 2000 yıl sonra cevherlerden bakırın üretilebildiği anlaşılabilmiştir. O tarihte tanınan bakır günümüzde en çok tercih edilen çatı türlerinden birisidir. Bakır sistem çatıların eşsiz görünümü yapılarınızın dekorasyonunu zenginleştirmektedir.

bakir-cati-gorselleri5 bakir-cati-gorselleri1

Bakır  Çatı Uygulama Aşamaları

Bakır kenet çatı kaplamaları çıtalama veya kenetleme sistemiyle yapılmaktadır. Kenetli bakır kenet çatı kaplama sisteminde bakır levhalar klipslerle çatı döşemesinin üzerine sabitlenmekte ve diğer hazır olan levhaya montaj yapılmaktadır. Çıtalı bakır kenet çatı kaplama sisteminde ise hazırlanmış olan levhalar 3×3, 4×4, 5×5 ebatlarında olmalıdır. Bu ebetlardaki levhalar çıtalara sabitlenerek montajı yapılır. Son aşama olarak çatıların üzeri hazırlanmış olan keplerin montajı ile bitirilmektedir.

bakir-cati-gorselleri2 bakir-cati-gorselleri3

Bakırlar çatı ve cephe kaplamaları için üretilmektedir. Klasik olan bakır kırmızısı, okside kahverengi ve patine yeşili renkleri günümüzde en çok tercih edilen bakır modelleridir. Malzemelerin doğası gibi işlenmeside kolay ve uzun ömürlü olan bakır modelleri bu özelliğiyle günümüzde çok talep edilmektedir.

Çatı Sistemler Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72

0 (216) 487 00 61