Ahşap Çatı

Son zamanların en çok tercih edilen çatılardan birisi olan ahşap çatı eşsiz bir görünümüyle yapınıza ayrı bir renk katıp dekorasyon zenginliğinizi arttırmaktadır. Ahşabın hafif olması en büyük avantajlarından birisidir. Ancak fazla rüzgarlı olan bölgelerde uygulanması avantajı dezavantaja dönüştürmektedir. Hafif olan ahşap çatıların rüzgarda savrulması normal çatılara göre daha fazla olasılık taşır.

ahsap-cati-gorselleri1 ahsap-cati-gorselleri2

Çok yaygın ve ekonomik olan ahşap çatılar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahşap çatılar genelde düz ve eğimli olarak uygulanmaktadır. Düz çatılar basit ahşap çatı modellerinden bir tanesidir. Düz çatılar genellikle sanayilerde uygulanan bir çatı tipidir. Ahşap çatının bir diğer şekli olan eğimli çatı ise günümüzde kullanılan en yaygın çatı türüdür. Eğimli olmasındaki en büyük avantajı ise su sızdırmalarını engellemesi ve kar toplanmalarının münimuma indirmesidir.

ahsap-cati-gorselleri4 ahsap-cati-gorselleri5

Ahşap Çatı Yapım Aşaması Nasıl İlerler?

Ahşap çatıların yapımında öncelikli olarak projesi çizilmesi gerekir. Projede bölgenin ve uygulanan alanın büyük bir etkisi olmaktadır. Bina yapısına göre ahşap çatı modelleri yapılmaktadır. Beşik çatı olabilir ya da dört köşe diye adlandırmış olduğumuz kırma çatı olarakta yapılabilmektedir. Bunlara karar vermek için binanın yapısı ve yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Albayrak Yapı olarak ahşap çatının uygulamasını yapmaktayız. Tecrübeli ekiplerimizle yıllardır bu işleri yapan firmamız kullandığı malzemeler, yaptığı işler ve projeleriyle üstün başarılar elde etmiş bulunmaktadır. Yaptığımız işleri uygulama ve referans bölümlerimizden görebilirsiniz. Sizde bu eşsiz görünümden yararlanmak isterseniz aramanız yeterlidir.

Ahşap Çatılar Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin: 0216 487 00 – 0532 624 96 72

Call Now Button0 (216) 487 00 61